TEMEL HTML5 ETİKETLERİ(tags) NEDİR? NASIL KULLANILIR?
temel-html5-tags-etiketleri

TEMEL HTML5 ETİKETLERİ(tags) NEDİR? NASIL KULLANILIR?

TEMEL HTML ETİKETLERİ(Tags) ve KULLANIM AMAÇLARI :

• <HTML></HTML> : Html kodlarının başladığını ve bittiğini belirtmek için kullanılır. Yani kodlarımızın hepsi bu iki kodun arasında olmalıdır.

• <HEAD></HEAD> : Bu kodlar ilk yazılacak kodlardır. Bu iki kodarasına sayfamızla ilgili bilgileri yazmamız gerekmektedir, alt kısımdaki tüm etiketler <HEAD> etiketi arasında kullanılmaktadır.

• <TITLE></TITLE> : Head kodlarının arasına yazılacak olan bu iki kod arasına sayfanızın ismini ve birkaç küçük bilgi yazmanız gerekmektedir aynı zamanda bu kısıma yazdığınız başlık tarayıcının menü üstü sekme barında gözükecektir.

• <META name="description" content="..."> : Head kodları...

DEVAMI

HTML 5 ile <"strong"> Etiketinin (tag) Çalışmaması Sorunu
html5 strong tag çalışmıyor

HTML 5 ile <"strong"> Etiketinin (tag) Çalışmaması Sorunu

Eğer HTML5 ile web sitesi kodlaması yapıyorsanız nadiren de olsa karşınıza çıkabilecek problemlerden birisi <"strong"> etiketinin siz her şeyi doğru bir şekilde yapsanız bile işe yaramaması çalışmaması olabilir. Normal koşullarda oluşturduğunuz sayfanızda “herhangi bir yazı” şeklinde bir text oluşturduğunuzda ve bunu koyu yani strong yapmak istediğinizde <"strong>"herhangi bir yazı<"/strong"> etiketleri arasına aldığınızda yazınız “herhangi bir yazı” şeklinde gözükecektir...

DEVAMI

SERCAN GÜLGEZE © 2014-2016 | WWW.SERCANGULGEZE.COM | Sercan Gülgeze & Statik Yazılım