Güncel Haberler Yazılım Alanı ile Alakalı Güncel İlgi Çekici Haberler
World Time

NASA,USGS, Google Haritalar ve TIME dergisi işbirliğiyle hayata geçirilen bu proje kapsamında milyonlarca uydu fotoğrafı bir araya getirildi. Sonuç olarak, gezehenimizde son 30 yılda yaşanan değişimleri adım adım izleyebiliyoruz. Timelapse adlı bu sayfayı ziyaret ederek Dubai'nin olağanüstü büyümesini veya Amazon ormanlarının yok oluşunu izleyebilirsiniz. Link için tıklayınız.

IP Üzerinden Konumunuz

Bir siteyi ziyaret eder ama üye olmazsanız o site adınızı bilmez. Bununla birlikte IP adresinizi bilir ve konumunuzla ilgili bilgi sahibi olur, ancak telaşa gerek yok çünkü bu bilgiyle gerçek ev veya iş adresinizi tespit edilemez. IP adresiniz sadece internet sağlayıcının servis sunduğu merkezdeki ağa kadar takip edilebilir. Servis sağlayıcısı ile sizin konumunuz arasında kilometrelerce mesafe olabilir. Bunun dışında servis sağlayıcınız o IP adresinin size ait olduğu bilgisini sadece mahkeme kararı ile açıklayabilir.

Google haritalar gibi coğrafi konum servisleri yerinizi tespit etme konusunda nispeten başarılı sonuçlar elde etse ve çoğu zaman hayli yakınınızı işaret etsede büyük kısmı kararsız sonuçlar verir. Hızlı bir deneme için IP Chicken (www.ipchicken.com) ile IP adresinizi öğrenin ve Plot IP'ye (www.plotip.com) verip nerede olduğunuza dair tahmini görün.

Amazon Prime Air

İnternetin en büyük alışveriş sitesi, paketlerinizi insansız hava araçlarıyla teslim etmek istiyor.

Henüz Türkiye şubesi olmasada Amazon, birçok ülkede hizmet veren, dünyanın en büyük alışveriş sitesi. Amazon'nun son yenilikçi fikri olan Prime Air, ağırlığı 2,3KG'ı geçmeyen paketlerinizi insansız hava araçlarıyla kapınıın önüne kadar getirmeyi amaçlıyor. Böylece internetten alışveriş yaparsanız alışverişinizi tamamladıktan 30 dakika içinde siparişinizi teslim almış oluyorsunuz

Google'ın 1 Nisan şakalarını andıran bu proje son derece gerçek ve Amazon firması bu uygulamaya 2015 yılı içerisinde başlamayı planlıyor.

SERCAN GÜLGEZE © 2014-2016 | WWW.SERCANGULGEZE.COM | Sercan Gülgeze & Statik Yazılım